BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ | Uzgörür Belediyesi

Başkanın Özgeçmişi


Belediye Başkanın Özgeçmişi 
  1960 yılında Uzgörür Beldesinde dünyaya geldim. Uzgörür İlköğretim Okulunda okudum. O günkü şartlar neticesinde daha fazla okuma imkanı bulamadım. 1994 – 2004 yılları arsında müteahhitlik işleri ile uğraştım. 28 Mart 2004 Mahalli idareler seçiminde Uzgörür de Belediye Başkanı seçildim. 
  Belediye Başkanı olarak seçildiğim ilk günden itibaren beldemizin temel sorunları olan içme suyu , imar, çevre düzenlenmesi ve yol yapım çalışmalarına ağırlık verdik. 
  Beldemizin merkez mahalleleri Gazi ve Fatih’te 21 km içme suyu şebekesi, 1 adet 350 tonluk su deposu ve 14 km yol çalışmasını yaparak halk hizmetine sunduk. Aynı zamanda 2005 yılında başlayan imar planı çalışmasını da 2008 yılı itibari ile bitirdik. 1 adet sekiz derslik okul, 2 adet öğretmen lojmanı, 1 adet belediye binası, 1 adet belediye lojmanı 1 adet umumi WC ve taziye evi yapılarak halkın hizmetine sunulmuştur. Belediyemize bağlı Abdalbayazıt mahallesinde 1 adet 150 tonluk içme suyu deposu, 13 km içme suyu şebekesi ve tüm ana ve ara yollar yapıldı. Arı mahallesinde 200 tonluk içme suyu deposu ve beldemize sınır komşu olan Ahlat İlçesine bağlantı yolu yapıldı. Aynı zamanda söz konusu mahallemizin tüm ana ve ara yolları yapıldı. Alagez mahallemizde ise 1 adet 70 tonluk içme suyu deposu ve 9 km içme suyu şebekesi ile tüm ana ve ara yolları yapılarak halkın hizmetine sunulmuştur. 
  Görev yaptığım süre içerisinde belediyemize 1 adet 2006 model Megana Otomobil, 1 adet 2008 model itfaiye Arazozö, 1 adet 2008 model damperli kamyon ve 1 adet 2008 model Kazıyıcı ve yükleyici ve 1 adet 2010 model laguna otomobil.alarak belde halkının hizmetine sunduk. Aynı zamanda çevre düzenlemesi konusunda da detaylı çalışma yaptık. 
  Yukarıda zikrettiğim ve sayamadığım hizmetleri, öz kaynaklarımızla yaparak belediyemizi hiçbir borç altına koymadık. Türkiye’de borçsuz belediyelerden bir tanesi de Uzgörür Belediyesidir. Yaptıklarım tüm Belde ve İlçemizin malumudur. 

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin